четверг, 30 июня 2016 г.

Хоцьки, лікарня

Хоцьківська лікарня - це комплекс будівель на окраїні села по вулиці, що має народну назву Больнична. Різниця у віці деяких будівель неймовірна - ціле століття. Не віриться, що будівля старої лікарні збереглася до наших часів. Як я розумію, то колись дуже давно, ще за часів Російської Імперії, тут були побудовані дві окремі будови - безпосередньо лікарня та амбулаторія. Принаймні, таке призначення в них було в радянські часи. Хоцьківська лікарня в свої найкращі часи була досить передова, в ній навіть, за згадками, проводилися хірургічні операції, але з часом всі провідні спеціалісти були переведені до Переяслава. В останні роки існування Радянського Союзу в лікарню на зиму перебиралися люди похилого віку з навколишніх сіл. До лікарні відносилися такі села як Світанок, та Пологи.
Зараз територія лікарні - це територія абсурду на якій поруч із давнім корпусом, що вже зачинений і потроху розпадається стоїть недобудована нова лікарня: грандіозного планування, з радянським розмахом і також розпадається. Різниця у віці цих будівель - століття, але закінчити своє існування вони можуть одночасно.
До того ж - амбулаторія вже втратила дах, стеля місцями обвалилася показуючи свої нутрощі - недовго їй лишилося. А от лікарня ще тримається, хоча місцями глина повідпадала зі стін.

Трохи фото на згадку. Як не намагався, але якогось гарного ракурсу, щоб охопити всю будівлю в її повній красі, не знайшов. Заважала висока кропива, кусючі мурахи, неймовірна спека, та комарі...

1. Підхід до лікарні з боку дороги. Ліва частина паралельна дорозі і розміщується на відстані до 50 метрів від неї.

2. Панорама (з декількох фотографій) загального вигляду будівлі лікарні. Зразу кидається у око велика кількість вікон. 13 штук на одній стороні.

3. Ще один загальний вигляд трохи з іншого ракурсу.

4. Вхід в будівлю з боку вулиці.

5. Цікаве оформлення вікон. Наскільки я розумію, то цим рамам дуже багато років. Можливо вони ще оригінальні. На всякий випадок зробив декілька детальних фотографій вікон.

 

6. Загальний вигляд з боку протилежного дорозі. З цього боку також вхід.

7. Вхідні двері.

8. Загальна фотографія зі сторони недобудованої нової лікарні.

9. Працююча колонка зі смачною водою на фоні старої лікарні. Поруч знаходиться недобудована будівля нової лікарні. В ній дуже просторі підвали, як повноцінний нульовий поверх, а от перший поверх побудований тільки на рівні стін. У підвалах ростуть дерева та лежать купи сміття.

10. Сучасна "Сімейна амбулаторія Хоцьківської сільської лікарської дільниці". Режим роботи з 8.00 до 15.30, крім вихідних суботи та неділі.

11. Стара кладка.

12. З одного боку 13 однакових вікон, а з іншого, окрім таких же вікон є ще два широких.

13. Таке враження, що ця частина добудована пізніше і не вписується в загальний архітектурний план своєю сучасністю (оформлення вікна та дверей, труба від газового котла). А от виявляється, що тут було горище з вікнами. Чи може це другий поверх. Можливо тут є навіть свій підвал...

14. Це вже четвертий вхід до лікарні.

15. Ще одна будівля на території. Невеличкий сарайчик в якому зараз смітник. До речі, зараз в цьому сарайчику лежить старий рукомийник формату "Мойдодир" :) Може кому знадобиться. На горищі чисто, сміття майже немає.

16. Ну і на останок саме сумне. Друга давня будівля лікарні... Робив фото і в середині, але на них лише нерозбірлива розруха.

Зараз ще багато людей, які пам'ятають ці будівлі, тож спробую дізнатися більше.

P.S. От що згадує про лікарню Олександр Прядко в своєму дослідженні: Больнична – західна частина села. Назва розповсюджується на вулицю Жовтневу, що межує з лісом та походить від збудованої “Русским страховым обществом” у 1867 році лікарні.

Комментариев нет:

Отправить комментарий